Büyükelçi N. Murat Ersavcı'nın Bayram Mesajı

Brüksel Büyükelçiliği 25.11.2009

Büyükelçi N. Murat Ersavcı’nın
Bayram Mesajı
Brüksel, 26 Kasım 2009


Değerli Yurttaşlarımız,

Bayramınızı içten dileklerimle kutluyorum.

Bayramın heyecanını sizlerle paylaşmak bana ayrı bir mutluluk veriyor. Bayram günleri sevgi, saygı, dayanışma ve uzlaşma duygularının daha da yoğunluk kazandığı, pekiştiği günlerdir.

İşgücü Anlaşmasının yapıldığı 1964 yılından bu yana canla başla çalıştığınız ve toplumsal hayata katkıda bulunduğuz Belçika’da ulaştığınız noktaya gelebilmek ancak yüksek özveri ile mümkün olabilirdi. Bu özveri ve alın terlerinizle Belçika’nın siyasi ve ekonomik yaşamında rol oynarken ülkemize de değerli katkılarda bulunuyorsunuz.

Gerek Belçikalı siyasetçiler, gerek resmi makamlar ile yaptığımız temaslarda, Belçika halkını oluşturan örnek toplumlardan biri olarak Türk toplumunun gösterildiğini öğrenmekten büyük mutluluk duymaktayım. Ulaştığınız düzey kuşkusuz sizlerin arasındaki dayanışmanın önemli bir sonucudur.

Birlik, beraberlik ve uyum içinde yaşadığınız topluma getirdiğiniz artı değerler, Belçika’nın toplumsal, kültürel ve siyasi olanaklarından yararlanmanızı da sağlayacaktır.

Temel amacımız, Belçika’daki yurttaşlarımızın huzur, güven ve refah içinde yaşayacağı koşulların sağlanmasına yönelik çalışmalarımızı sürdürmek ve başta eğitim olmak üzere bu ülkedeki olanaklardan en geniş şekilde yararlanmalarına katkıda bulunmaktır.

Burada Türkiye'yi başarıyla temsil eden ve Belçika ile ikili ilişkilerimizin en önemli unsurlarından olan sizlerin, Türkiye'nin her zaman yanınızda olduğuna bir kez daha önemle işaret etmek isterim.

Bayramınızı şahsım, eşim ve çalışma arkadaşlarım adına kutluyor, Bayram günlerinin sevincini ailelerinizle birlikte sağlık, huzur ve mutluluk içinde yaşamanızı diliyorum.

Saygılarımla.


N. Murat ERSAVCI
Büyükelçi