29 Ekim Resepsiyonuna Ilişkin Belçika Türk Basınında Yeralan Bazı Haberler

Brüksel Büyükelçiliği 02.11.2009

29 Ekim resepsiyonuna ilişkin Belçika Türk basınında yeralan bazı haberler

www.gundem.be

“Cumhuriyet Resepsiyonuna Yoğun İlgi Gösterildi..

Cumhuriyetimizin 86. yıl dönümü münasebeti ile Türkiye Cumhuriyeti Brüksel Büyükelçisi Nazif Murat Ersavcı ile değerli eşi Sefire Zeynep Ersavcı´nın birlikte verdikleri Cumhuriyet respsiyonuna oldukça kalabalık bir davetli grubu katıldı.

Cumhuriyet Resepsiyonuna katılan davetlileri Büyükelçisi Nazif Murat Ersavcı ile eşi Sefire Zeynep Ersavcı, Brüksel Başkonsolosu Mehmet Poroy, eşi AyşegülPoroy, Büyükelçilik müsteşarı Can İncesu, karşıladılar..

Büyükelçi Murat Ersavcı ve Sefire Zeynep Ersavcı´nın konutlarında verdikleri resepsiyona Brüksel Başkonsolosu Mehmet Poroy eşi Ayşegül Poroy, Anvers Başkonsolosu Deniz Çakar,Büyükelçilik müsteşarı Can İncesu,müsteşar Korkut Tufan,Ateşeler, Konsolosluk çalışanları, Brüksel´de Nato, AB ve Elçilik düzeyinde görev yapan Askeri komutanlar, Brülsel bölge hükümeti bakanı Emir Kır, Senatör ve Bölge Milletvekili Fatma Pehlivan, Flaman Bölge Milletvekili Veli Yüksel, Schaerbeek Belediye Başkan Yardımcısı Sait Köse, Saint Josse Belediye Başkan Yardımcıları Hava Ardıçlık, Nezahat Namlı, Gent Belediye Başkan Yardımcısı Resul Tapmaz, Schaerbeek Belediye Meclis Üyesi Mustafa Öztürk, Derya Aliç, Prof. Dr Üstün Dökmen, TÖSED başkanı Vakur Dağdeviren, Euro Academic başkanı Mustafa Ulusoy, BİF başkanı M. Zeki Bayraktar, Turkse Unie başkanı Rıfat Can, UTV başkanı Sedat Kaya, BTSF başkanı Hüseyin Dönmez, BADD başkanı İsmail Sönmez, Müzik Club başkanı İsmail ERdoğdu, Sanatçılar, Basın Mensupları, Öğretmenler ve İşadamları katıldılar...”

www.belturk.be

“Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu coşkulu geçti...

Cumhuriyetin 86. yıldönümü TC Brüksel Büyükelçiliği rezidansında verilen bir resepsiyonla kutlandı.

Evsahipliği yapan ve Brüksel´e yeni atanan Büyükelçi Murat Ersavcı ve eşi sefire Zeynep Ersavcı gelen konuklarla ilgilenirken Brüksel başkonsolosu Mehmet Poroy ve eşi Ayşegül Poroy, Anvers başkonsolosu Deniz Çakar ve bütükelçilik çalışanları ve müsteşarları da resepsiyona gelenler arasındaydı..
Katılımın çok yoğun olduğu resepsiyonda Belçika´da görev yapan Türk kökenli siyasetçilerin yanısıra Sivil toplum örgütü temsilcileri ve Türk toplumunun önde gelen isimlerininde hazır bulunduğu gözlendi....“

www.yenihaber.be

“Cumhuriyet'in 86.Yılı coşkusu birlikte yaşandı

Cumhuriyet´in 86.Yılı coşkusu, Türkiye Cumhuriyeti Brüksel Büyükelçisi Nazif Murat Ersavcı ile eşi Sefire Zeynep Ersavcı´nın birlikte verdikleri Cumhuriyet respsiyonunda yaşandı.
Büyükelçilik müsteşarları Can İncesu,Korkut Tufan,Brüksel Başkonsolosu Mehmet Poroy,eşi AyşegülPoroy ile birlikte konuklarının bayram tebriklerini kabul edenBüyükelçi N.Murat Ersavcı ile eşi Sefire Zeynep Ersavcı´nın konukları arasında Belçika´daki Türk kökenli siyasiler,sivil örgüt temsilcileri,Türk delegasyon temsilcileri,bilim adamları,sanatçılar vardı..
Anvers Başkonsolosu Deniz Çakar´ın da hazır bulunduğu resepsiyona büyük katılımın olması dikkat çekti..”

www.binfikir.be

T.C. Brüksel Büyükelçisi Murat Ersavcı eşi Zeynep Ersavcı ile birlikte Büyükelçilik rezidansında verdikleri resepsiyonla Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 86. yıldönümünü kutladı. Resepsiyona katılım son derece yoğun olurken, Belçika’da yaşayan Türk toplumu temsil eden sivil toplum örgütü yöneticileri başta olmak üzere çok sayıda işadamı, politikacı, gazeteci ve Büyükelçilik ve konsolosluk çalışanları da resepsiyonda hazır bulundular.

Belçika Türk kadınlar Derneği tarafından düzenlenen bir konferans nedeniyle Brüksel’de bulunan Prof.Dr. Üstün Dökmen’in de resepsiyonda yeralması kendisini ilgiyle takip eden okur ve izleyecileri için Cumhuriyet resepsiyonunun sürprizi oldu.