T.c. Brüksel Büyükelçisi’nin Yeni Yil Mesaji

Brüksel Büyükelçiliği 24.12.2013

Belçika Türk Toplumunun Saygıdeğer Üyeleri,

Değerli Vatandaşlarım,

Belçika’da yeni bir yıla sizlerle birlikte girmenin mutluluğunu yaşarken, 2014 yılının ülkemize ve tüm dünyaya huzur ve barış getirmesini diliyorum.

2014 yılı, Türk işgücü göçünün 50. yıldönümü olması nedeniyle bizim için çok anlamlıdır. Türk toplumu içindeki birlik ve beraberliğin daha da güçlendirilmesi 2014 yılında öncelikli hedefimiz olmalıdır. Belçika toplumunu her açıdan zenginleştiren ve Türkiye ile Belçika arasında dostluk ilişkilerimizin gelişmesine önemli katkı sağlayan vatandaşlarımızın geleceğe güven ve umutla bakmalarını sağlamak, aynı zamanda yaşadıkları toplum içinde en iyi yerlere gelmeleri için çaba göstermek hepimizin görevidir. Bu bağlamda, özellikle gençlerin eğitimine gereken önemin verilmesi zorunluluk arzetmektedir. Büyükelçiliğimiz ve Başkonsolosluklarımız bu konuda vatandaşlarımıza her türlü desteği sağlamaya hazırdır. Yaşadığı toplum içinde mutlu, kendini geliştirmiş, sosyo-ekonomik imkanları yeterli gençlerin önümüzdeki yıllarda toplumumuzun geleceğini şekillendireceğine olan inancım tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle Belçika’daki Türk toplumu mensupları ve Belçikalı dostlarımızın yeni yılını bir kez daha en içten dileklerimle kutluyor; yeni yılınızın, sağlık ve mutluluk içinde geçmesini temenni ediyorum.

Hakan OLCAY

Büyükelçi