Bayram Mesajı

Brüksel Büyükelçiliği 29.08.2011

T.C. Brüksel Büyükelçiliği'nin Bayram Mesajı                              

Değerli yurttaşlarımız, Müstesna bir tesadüf eseri bu yıl aynı güne denk gelen Ramazan ve Zafer Bayramlarınızı Başkonsolosluklarımızla birlikte en iyi dileklerimizle kutlar, önümüzdeki her bayramın ülkemiz ve dünya genelinde barış, huzur, kardeşlik, dayanışma ve refah içinde karşılanmasını temenni ederiz.

Bayram öncesinde ülkemizde yaşanan terör saldırıları ve Afrika’da hüküm süren açlık, bayram coşkumuza burukluk katsa da, devletimizin her konudaki kararlı gayretlerinin yurttaşlarımızın sağduyusu ve desteğiyle birleşmesiyle yeni bayramları daha güzel günlerde kutlayacağımıza olan inancımız tamdır.

Birlik, beraberlik ve kardeşliğin en yoğun duygularla beslendiği şu günlerde Belçika’daki yurttaşlarımızın ülkemizde meydana gelen elim saldırılar karşısında yüreklerinde oluşan acıyı dışa vururken vakur duruşlarını, sağduyularını ve yaşadıkları ülke kanunlarına olan saygılarını koruyacaklarına güvenmekteyiz. Bu vesileyle Belçika’da yaşayan tüm yurttaşlarımıza sağlık ve mutluluklar diler, sevgi ve saygılarımızı sunarız.

T.C. Brüksel Büyükelçiliği