Büyükelçi Sayın Murat Ersavcı'nın Belçika Başbakanı Yves Leterme Ve Adalet Bakanı Stefaan De Clerck Tarafından Kabulune Ilişkin Basın Duyurusu

Brüksel Büyükelçiliği 18.01.2010

18 Ocak 2010

Büyükelçİlİk BasIn Duyurusu

Türkiye Cumhuriyeti Brüksel Büyükelçisi Murat Ersavcı, 18 Ocak 2010 tarihinde Belçika Başbakanı Yves Leterme ve Adalet Bakanı Stefaan De Clerck tarafından kabul edilmiştir.

BüyükelçiErsavcı, 18 Ocak sabahı Belçika Adalet Bakanı Stefaan De Clerck’e bir ziyarette bulunmuştur.Görüşmede,adalet alanında iki ülkeyi ilgilendiren başlıca konular ele alınmıştır. Sayın Adalet Bakanı ayrıca Belçika Müslümanlar Temsil Kurulunun reformu ile ilgili çalışmalar hakkında bilgi vermiştir.

Büyükelçi Ersavcı, 18 Ocak öğleden sonra ise Belçika Başbakanı Yves Leterme tarafından kabul edilmiştir. Görüşmede, Sayın Yves Leterme’in 29-30 Aralık 2009 tarihlerinde ülkemizi ziyareti sırasında üzerinde mutabakata varılan konuların takibi ve Belçika’nın 2010 yılının ikinci yarısında üstleneceği AB Dönem Başkanlığı çerçevesinde öngörülen hususlar ele alınmıştır.

Öte yandan Başbakan Leterme’in ülkemizi ziyareti sırasında karşılıklı işbirliğinin arttırılması ve üst düzey ziyaretlere ivme kazandırılması üzerinde oluşan görüşbirliği bağlamında, ilk aşamada ilki 31 Ekim 2008 tarihinde İstanbul’da düzenlenen iki ülke Dışişleri, İçişleri ve Adalet Bakanları toplantısının en kısa süre içinde Brüksel’de yinelenmesi kararlaştırılmıştır.

Saygıyla duyurulur.